“Akıllı Şehirler-Güvenli Tesisler” temasıyla gerçekleştirilecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin programı yayınlandı. İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin kapsamında III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu da düzenleniyor.

DKE DIN ve VDE’nin Almanya Elektrik, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu Enerji Bölüm Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Alexander Nollau, uluslararası çağrılı konuşmacı kapsamında III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu’na katılım sağlayacaktır. Nollau, kongre’nin ilk günü olan 18 Ekim 2017 Çarşamba günü Anadolu Salonu’nda saat 11:40’da “Geleceğin Enerji Şebekelerine Bakış” başlıklı sunumunu gerçekleştirecek. Sunum sırasında simultane çeviri yapılacaktır.

Alexander Nollau Kimdir?
Almanya’da 1987 yılında doğan Alexander Nollau, Münih Federal Savunma Üniversitesi’nden (Universität der Bundeswehr München) elektrik mühendisi olarak mezun oldu. Dresden Teknik Üniversitesi’nde ve ABD’de Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuarı’nda çalışmalar yapan Nollau, doktorasını yine Münih Federal Savunma Üniversitesi’nde elektrikli araçlar konusunda gerçekleştirdi. Halen DKE DIN ve VDE’nin Almanya Elektrik, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu Enerji Bölüm Başkanı olarak görev yapan Nollau, enerji alanına ilişkin standardizasyon çalışmalarını sürdürüyor.

ALEXANDER NOLLAU
GELECEĞİN ENERJİ ŞEBEKELERİNE BAKIŞ
III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu
18 Ekim 2017 Çarşamba, Saat 11:40, Anadolu Salonu