V.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi‘nin hazırlıklarına ilişkin olarak 25 Ağustos 2016 tarihlerinde Ankara‘da Ven Esco, Elekon Enerji, Ulusoy Elektrik ve Elko Elektrik firmaları ziyaret edildi.

Kongre Yürütme Kurulu üyeleri Macit Mutaf, Özcan Uğurlu ve Barış Aydın tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde geçmiş yıllarda düzenlenen kongrelere ilişkin bilgiler ve V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi‘ne yönelik yürütülen hazırlık çalışmaları aktarıldı.
Ven Esco firmasını ziyarette Serhat Özenç ve firma Genel Müdürü Arif Künar; Elekon Enerji Sistemleri‘nde Genel Direktor Şafak Koç; Ulusoy Elektrik‘te firma Yönetim Kurulu Üyesi Sait Ulusoy ve Yurtiçi Satış Müdürü Ahmet Özdemir; Elko Elektrik‘te Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Öztürk ve Satış ve Pazarlama Birimi‘nden Fatih Dölek ile yapılan görüşmelerde 2017 yılında gerçekleştirilecek V. Elektrik Tesisat Kongre ve Sergisi‘ne katılım konusu değerlendirildi.

Kongreye dağıtım şirketleri ve diğer yatırımcı firmaların katılımı daha da arttırılırması, elektromekanik sanayisinin durumu ile ilgili panel vb. etkinlik yapılması ile şehir hastaneleri vb. büyük ölçekli projelere ilişkin sunum ve bildirilerin yer almasının önemi ifade edildi.
Görüşmelerde; 2015 yılındaki etkinliğin ziyaretçi ve delegelerin niteliği, teknik etkinliklerle zenginliği, İzmir dışından katılımcıların yoğunluğu gibi olumlu özelliklerinin 2017 yılında düzenlenecek etkinlikte artarak sürmesi dileğinde bulunuldu.

venesco