V.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi‘nin hazırlıklarına ilişkin 11 Ağustos 2016 tarihlerinde İstanbul‘da ABB Elektrik, Siemens, Entes, Eaton ve Mavili Elektronik firmaları ziyaret edildi.

Kongre Yürütme Kurulu üyeleri Macit Mutaf, Özcan Uğurlu, Barış Aydın ve Mustafa Çınarlı tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde öncelikle 2015 yılında IV.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisine katılım sağlayan firmalara katkılarından dolayı teşekkür edilmesinin ardından 2017 yılındaki etkinliğe katılım konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
ABB Elektrik ziyaretinde Pazarlama İletişim Müdürü Hande Akçil Kahraman, Siemens ziyaretinde Satış Müdürü Cahit Atay, Satış Grup Yöneticisi Levent Ünsal, Bayiler Koordinatörü Hasan Şerruf, Serdar Altuğ, Kurumsal İletişim Bölümünden Özen Gökçe, Hülya Sarıkaya, Entes ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkan Yard. Ahmet Tarık Uzunkaya, Genel Müdür Uran Tiryakioğlu, Pazarlama Müdürü Sertaç Erkan, Satış ve Pazarlama Direktörü Mesut Açar ve Satış Müdürü Ekrem Çeştepe, Eaton ziyaretinde Ürün Destek Yöneticisi Barış Akdoğan ve Proje Müdürü Pınar Bilge, Mavili Elektronik ziyaretinde ise Genel Müdür Mesut Yavuz ve Satış Pazarlama Direktörü Gürkan Erdem ile görüşüldü.
Toplantılarda 2015 yılında gerçekleştirilen etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür edilmesinin ardından yeni dönem çalışmalarına ilişkin görüş ve önerileri alındı. Genel olarak firmalar tarafından 2015 yılındaki etkinliğin olumlu bulunduğu, etkinliğe katılan ziyaretçi ve delegelerinin nitelikli, konunun ilgilisi olmasının sergi firmaları tarafından olumlu karşılandığı, bildiri, panellerin yer aldığı teknik etkinliklerin Kongre ve Sergiyi zenginleştirdiği, İzmir dışından gelen çok sayıda ziyaretçi olduğu bunun olumlu yansımalarını gördüklerini, 2017 yılında etkinliğin beşincisinin düzenlenmesinin yararlı olacağı ifade edildi.

2017 yılındaki etkinliğe ilişkin sektörde ülkemizde ve dünyadaki gelişmelerin kongre kapsamında irdelenmesinin yararlı olacağını ve ayrıca sektörün takip ettiği ulusal ve uluslararası uzmanların katılımının önemli olduğu, bu nedenle 2017 yılındaki etkinlikte de benzer uygulamanın devam etmesi yönünde görüş bildirdiler.entes mavili siemens eaton abb