“Akıllı Şehirler-Güvenli Tesisler” temasıyla gerçekleştirilecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin programı yayınlandı. İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin kapsamında III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu da düzenleniyor.

Çalışmalarını Fraunhofer Güneş Enerjisi Sistemleri Enstitüsü’nde (Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems ISE) sürdüren Klaus Kiefer, uluslararası çağrılı konuşmacı kapsamında III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu’na katılım sağlayacaktır. Nollau, kongre’nin ikinci günü olan 19 Ekim 2017 Perşembe günü Anadolu Salonu’nda saat 11:40’da “Güneş Enerjisi PV Güç Sistemlerinde Kalite Güvencesi” başlıklı sunumunu gerçekleştirecek. Sunum sırasında simultane çeviri yapılacaktır.

Klaus Kiefer Kimdir?
Almanya’da doğan Klaus Kiefer, lisans eğitimini Karlsruhe Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamladı. Fraunhofer Güneş Enerjisi Sistemleri Enstitüsü’nde uygulamalı fotovoltaik alanında 1987’den beri çalışmalarını sürdüren Kiefer, halen “güneş enerjisi santrallarının kalite güvencesi” konusunda dünya çapında uzmanlığıyla tanınan enstitüsünün “Fotovoltaik Modüller, Sistemler ve Güvenilirlik” Bölümü’ndeki çalışmalarını sürdürüyor.

KLAUS KIEFER
GÜNEŞ ENERJİSİ PV GÜÇ SİSTEMLERİNDE KALİTE GÜVENCESİ
III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu
19 Ekim 2017 Perşembe, Saat 11:40, Anadolu Salonu