Akıllı Şehirler-Güvenli Tesisler” Temalı Kongre Hazırlıkları Sürüyor…

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin hazırlık çalışmaları iki farklı toplantıyla değerlendirildi. Toplantılarda “Akıllı Şehirler-Güvenli Tesisler” temasıyla gerçekleştirilecek kongre kapsamında düzenlenecek sempozyumlar ve özel etkinliklerin taslak programları üzerinde çalışmalar gerçekleştirildi.

Kongre kapsamında III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu ve IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu ile birlikte “Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları” başlığı altında özel bir etkinlik, “Yapılarda Elektrik Tesisatı” üst başlığı altında ise “SMM Hizmetleri” ve “Yapı Denetim” başlıkları altına iki özel oturum da gerçekleştirilecek.

IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’na yönelik çalışmalar, Sempozyum Bilim Kurulu üyeleri olan Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) Başkanı Prof. Dr. Sermin Onaygil ve ATMK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Rengin Ünver’in katılımıyla 19 Temmuz 2017 tarihinde İzmir’de düzenlenen toplantıyla değerlendirildi. ATMK ile birlikte düzenlenen X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’na gönderilen bildirilerin değerlendirildiği toplantıda, taslak programa yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. “Akıllı Şehirler ve Aydınlatma” temasıyla gerçekleştirilecek olan sempozyum kapsamında davet edilecek yabancı bilim adamlarına yönelik değerlendirmelerin de yapıldığı toplantıda, 2 günlük sempozyum program taslağı üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Bu toplantısının tamamlanmasının ardından Kongre kapsamında gerçekleştirilecek olan diğer sempozyumlara yönelik değerlendirmelerin yapıldığı Kongre Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.  Onaygil ve Ünver’in yanı sıra Yürütme Kurulu Başkanı M. Macit Mutaf, Yürütme Kurulu Üyeleri Ali Fuat Aydın, Barış Aydın, Mustafa S. Çınarlı, H. Avni Gündüz, Dilek Menteşeoğlu, Cevat Şahin, Hasan Şahin, Özcan Uğurlu ve Bülent Uzunkuyu ve Kongre Sekreteri N. Sedat Gülşen’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu ve IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu’nda gönderilen bildiriler değerlendirildi.

Kongrenin 4 günlük çalışma programına ilişkin değerlendirmeler yapılan toplantıda, paralel oturumlarla IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu için 2 günlük, III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu için 3.5 günlük, IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu için ise 1 günlük program taslakları üzerinde çalışmalar yapıldı. “Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları” başlığı altında gerçekleştirilecek olan ve davetli konuşmacıların yer alacağı özel etkinliğe ilişkin çalışmaların da değerlendirildiği toplantıda, bu etkinlik için oluşturulan 1 günlük taslak program masaya yatırıldı. Toplantıda ayrıca, “Yapılarda Elektrik Tesisatı” üst başlığı altında gerçekleştirilecek olan “SMM Hizmetleri” ve “Yapı Denetim” başlıklı iki özel oturuma yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

Kongre kapsamında gerçekleştirilecek olan panel ve özel oturumların yanı sıra davet edilen yabancı bilim adamlarına ilişkin de fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, sergi katılımcılarına ilişkin bilgi aktarılarak, sergi alanında düzenlenecek etkinliklerin hazırlık çalışmaları da gözden geçirildi.