V.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi`nin hazırlıklarına ilişkin 2 Şubat 2017 tarihinde Biçer Pano, Yıldırım Elsan ve Proleda firmaları ziyaret edildi.

Kongre Yürütme Kurulu üyeleri Macit Mutaf, Özcan Uğurlu ve Barış Aydın tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde öncelikle 2015 yılında IV.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisine ilişkin bilgi verilmesinin ardından 2017 yılındaki etkinliğe katılım konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Biçer Pano ziyaretinde Mehmet Biçer, Mehmet Şentürk , Oğuzhan Oyar, Emre Yönden; Yıldırım Elsan firmasında Cem Yıldırım; Proleda firmasında Cem Özer ile yapılan görüşmelerde sektörümüze ilişkin ülkemizde ve dünyadaki gelişmelerin 2017 yılındaki Kongre kapsamında irdelenmesinin yararlı olacağı ve ayrıca sektörün takip ettiği ulusal ve uluslararası uzmanların katılımının önemli olduğu beliritildi.
Görüşmelerde ayrıca; 2015 yılındaki etkinliğin ziyaretçi ve delegelerin niteliği, teknik etkinliklerle zenginliği, İzmir dışından katılımcıların yoğunluğu gibi olumlu özelliklerinin 2017 yılında düzenlenecek etkinlikte artarak sürmesi dileğinde bulunuldu.