18-21 Ekim 2017 tarihlerinde beşinci kez düzenlenecek olan Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi (ETUK) hazırlık çalışmaları kapsamında firma ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Firma temsilcileri ile gerçekleştirilen toplantılarda, etkinlik kapsamında düzenlenen sempozyumlara yönelik olarak uygulama bildirilerinin sayısının artırılması ve sergi kapsamında firma katılımlarına ilişkin fikir alış verişinde bulunuldu.

Kongre Yürütme Kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde geçmiş yıllarda düzenlenen kongrelere ilişkin bilgi aktarılırken, etkinliğin beşincisi için yürütülen hazırlık çalışmaları değerlendirildi. Kongre Yürütme Kurulu üyeleri İzmir’de 17 Ağustos 2016 tarihinde Batel Elektrik, Uyan Elektrik, Cemdağ Aydınlatma ve Akman Enerji‘yi ziyaret etti.
Batel Elektrik‘te firma yetkilileri Alaeddin Mağara ve Murat Alpaslan ile toplantı gerçekleştirildi. Görüşmede, etkinlik kapsamında düzenlenen Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu‘nda orta gerilim dağıtımı konusunda daha fazla bildiri sunumu hazırlanması konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.

Uyan Elektrik‘te Samim Uyan’la yapılan görüşmede ise kongreyle birlikte düzenlenen sergiye ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Cemdağ Elektrik‘te Anıl Çelik ve Ender Nezirler‘in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ise etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek olan Aydınlatma Sempozyumu‘na yönelik hazırlık çalışmaları değerlendirilerek, sempozyumda yer alabilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Akman Enerji‘de Ömür Akman ile gerçekleştirilen toplantıda ise elektrik tesislerinde gerçekleştirilen ölçümlerin önemine vurgu yapılarak, etkinlik kapsamında konunun nasıl yer alacağına ilişkin görüş alış verişi gerçekleştirildi.

18 Ağustos 2016 tarihinde ise Can Ozan Pano, Meta Otomasyon ve Alron Elektronik‘e ziyaretler gerçekleştirildi. Can Ozan Pano‘da Yalçın İrizalp ve Ozan İrizalp ile yapılan görüşmede Otomasyon Sempozyumu ile Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu‘nda uygulama alanlarına ilişkin sunulacak bildirilerin artırılması istendi. Aynı gün, Meta Otomasyon‘da ise Şahan Kılınç ve Alron Elektronik‘te Tuğrul Sürücü ile gerçekleştirilen toplantılarda ise Otomasyon Sempozyumuna yönelik çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

24 Ağustos 2016 tarihinde ise KAEL Elektrik‘te Cüneyt Elhan ile toplantı gerçekleştirildi. Bu görüşmede de Otomasyon Sempozyumuna yönelik çalışmalar değerlendirdi.

V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi Ziyaretleri- İstanbul

V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi‘nin hazırlıklarına ilişkin 11 Ağustos 2016 tarihlerinde İstanbul‘da ABB Elektrik, Siemens, Entes, Eaton ve Mavili Elektronik firmaları ziyaret edildi.

Kongre Yürütme Kurulu üyeleri Macit Mutaf, Özcan Uğurlu, Barış Aydın ve Mustafa Çınarlı tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde öncelikle 2015 yılında IV.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisine katılım sağlayan firmalara katkılarından dolayı teşekkür edilmesinin ardından 2017 yılındaki etkinliğe katılım konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
ABB Elektrik ziyaretinde Pazarlama İletişim Müdürü Hande Akçil Kahraman, Siemens ziyaretinde Satış Müdürü Cahit Atay, Satış Grup Yöneticisi Levent Ünsal, Bayiler Koordinatörü Hasan Şerruf, Serdar Altuğ, Kurumsal İletişim Bölümünden Özen Gökçe, Hülya Sarıkaya, Entes ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkan Yard. Ahmet Tarık Uzunkaya, Genel Müdür Uran Tiryakioğlu, Pazarlama Müdürü Sertaç Erkan, Satış ve Pazarlama Direktörü Mesut Açar ve Satış Müdürü Ekrem Çeştepe, Eaton ziyaretinde Ürün Destek Yöneticisi Barış Akdoğan ve Proje Müdürü Pınar Bilge, Mavili Elektronik ziyaretinde ise Genel Müdür Mesut Yavuz ve Satış Pazarlama Direktörü Gürkan Erdem ile görüşüldü.

Toplantılarda 2015 yılında gerçekleştirilen etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür edilmesinin ardından yeni dönem çalışmalarına ilişkin görüş ve önerileri alındı. Genel olarak firmalar tarafından 2015 yılındaki etkinliğin olumlu bulunduğu, etkinliğe katılan ziyaretçi ve delegelerinin nitelikli, konunun ilgilisi olmasının sergi firmaları tarafından olumlu karşılandığı, bildiri, panellerin yer aldığı teknik etkinliklerin Kongre ve Sergiyi zenginleştirdiği, İzmir dışından gelen çok sayıda ziyaretçi olduğu bunun olumlu yansımalarını gördüklerini, 2017 yılında etkinliğin beşincisinin düzenlenmesinin yararlı olacağı ifade edildi.
2017 yılındaki etkinliğe ilişkin sektörde ülkemizde ve dünyadaki gelişmelerin kongre kapsamında irdelenmesinin yararlı olacağını ve ayrıca sektörün takip ettiği ulusal ve uluslararası uzmanların katılımının önemli olduğu, bu nedenle 2017 yılındaki etkinlikte de benzer uygulamanın devam etmesi yönünde görüş bildirdiler.

V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi Ziyaretleri- Ankara
V.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin hazırlıklarına ilişkin olarak 25 Ağustos 2016 tarihlerinde Ankara‘da Ven Esco, Elekon Enerji, Ulusoy Elektrik ve Elko Elektrik firmaları ziyaret edildi.

Kongre Yürütme Kurulu üyeleri Macit Mutaf, Özcan Uğurlu ve Barış Aydın tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde geçmiş yıllarda düzenlenen kongrelere ilişkin bilgiler ve V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi‘ne yönelik yürütülen hazırlık çalışmaları aktarıldı.
Ven Esco firmasını ziyarette Serhat Özenç ve firma Genel Müdürü Arif Künar; Elekon Enerji Sistemleri‘nde Genel Direktor Şafak Koç; Ulusoy Elektrik‘te firma Yönetim Kurulu Üyesi Sait Ulusoy ve Yurtiçi Satış Müdürü Ahmet Özdemir; Elko Elektrik‘te Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Öztürk ve Satış ve Pazarlama Birimi‘nden Fatih Dölek ile yapılan görüşmelerde 2017 yılında gerçekleştirilecek V. Elektrik Tesisat Kongre ve Sergisi‘ne katılım konusu değerlendirildi.

Kongreye dağıtım şirketleri ve diğer yatırımcı firmaların katılımı daha da arttırılırması, elektromekanik sanayisinin durumu ile ilgili panel vb. etkinlik yapılması ile şehir hastaneleri vb. büyük ölçekli projelere ilişkin sunum ve bildirilerin yer almasının önemi ifade edildi.
Görüşmelerde; 2015 yılındaki etkinliğin ziyaretçi ve delegelerin niteliği, teknik etkinliklerle zenginliği, İzmir dışından katılımcıların yoğunluğu gibi olumlu özelliklerinin 2017 yılında düzenlenecek etkinlikte artarak sürmesi dileğinde bulunuldu.